Peelingi chemiczne - terapia kwasami

Złuszczanie naskórka to najskuteczniejszy zabieg odmładzający, sprawia, że skóra odzyskuje utracony blask, wygląda młodziej a wszelkie aplikowane na skórę preparaty działają skuteczniej. Złuszczanie polega na usuwaniu martwych komórek naskórka, usuwa zanieczyszczenia, wygładza skórę, przyspiesza jej regenerację, działa nawilżająco. Zabieg ma na celu poprawienie wyglądu i stanu skóry.

 PQ AGE - NOWOŚĆ 

PQ AGE to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, który dogłębnie stymuluje skórę, nie wywołując łuszczenia. Może wykonywany być o każdej porze roku nawet latem. Bazuje na składnikach o właściwościach rozjaśniających przebarwienia, silnie nawilżających i rewitalizujących. Nie bez powodu okrzyknięty został mianem peelingu dla księżniczek oraz królowych. Zabieg natychmiastowo odmładza, wygładza nie tylko pory ale również poprzez mocne napięcie skóry redukuje widoczność zmarszczek. Peeling ten jest niezwykle skuteczny, a efekty pozabiegowe utrzymują się przez długi czas.

Jessner Peel

Jessner Peel to doceniony i znany peeling medyczny o silnym działaniu seboregulującym oraz przeciwzmarszczkowym. Kwas salicylowy, mlekowy i rezorcyna wykazują wzmożone działanie złuszczające. Efekt zastosowania peelingu jest widoczny w momencie wykonania zabiegu poprzez zniwelowanie stanów zapalnych, grudek, krostek. Skóra natychmiastowo staje się rozjaśniona, koloryt poprawiony, ujścia gruczołów łojowych obkurczone, dlatego dedykowany jest osobom posiadającym skórę problematyczną z nawracającym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym, pozapalnym, który pozostawił blizny, przebarwienia i nierówną strukturę. Zabieg wywołuje intensywne złuszczanie.

 

ZABIEG RETINO BOOSTER

dottore retino booster 4 15 kuracja intensywnie

Na czym polega zabieg retino booster?

Zabieg retino booster jest zabiegiem przywracającym zmieniony stan równowagi naszej skóry. Retino booster to peeling dwufazowy, łączący peeling chemiczny z aktywną maską zawierającą kompleks retinol + retinyl retinoate. 

Najlepsze rezultaty i najwyższą skuteczność daje wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach 3 tygodni.

 

 

 

 

PEELINGI CHEMICZNE

Peeling to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki swoim właściwościom złuszczającym i wygładzającym, nadaje skórze czysty, zdrowy wygląd. Szczególnie dobrze wpływaj na skórę suchą, odwodnioną, zniszczoną nadmierna ekspozycją na słońce, z trądzikiem i problemami skórnymi.

Zabiegi zalecamy wykonywać z częstotliwością co 14- 28 dni.

 

 

Peeling kwasem migdałowym

Peeling migdałowy polecany dla skór młodych, tłustych oraz dojrzałych, naczyniowych i z przebarwieniami. Peeling całoroczny z zachowaniem ochrony przeciwsłonecznej. Skutecznie złuszcza, wygładza i rozjaśnia przebarwienia. Pobudza syntezę kolagenu, redukuje zmarszczki i lekko napina skórę. Działa przeciwzapalnie i łagodząco na zmiany naczyniowe, powodując ich częściową remisję. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zmniejsza łojotok, ilość zaskórników i wykwitów trądzikowych. Nie podrażnia i nie powoduje dyskomfortu klienta, przy równoczesnej wysokiej skuteczności eksfoliacji.

 

 

Peeling kwasem glikolowym

Peeling z kwasem glikolowym należy do peelingów powierzchniowych i znajduje zastosowanie w leczeniu wielu różnych problemów skórnych m.in. leczenie trądziku pospolitego, grudkowo – krostkowego, ma działa oczyszczające i łagodzące.

Kwas glikolowy, użyty jako substancja peelingująca, umożliwia osiągniecie optymalnych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Należy on do peelingów powierzchniowych Jego dodatkowym atutem jest fakt, że kwas glikolowy może być bezpiecznie stosowany u osób ze wszystkimi fototypami skóry.

 

Efekt: oczyszczenie skóry, redukcja zaskórników, zmniejszenie porów, zniwelowanie objawów trądziku, spłycenie blizn potrądzikowych.

 

Peeling mlekowy

Kwas mlekowy jest składnikiem warstwy hydrolipidowej skóry, gdzie odpowiada za procesy rogowacenia naskórka. Działa nawilżająco, odświeżająco, rozjaśniająco. Wygładza skórę przesuszoną i łuszczącą się, wzmacnia struktury kolagenowe skóry właściwej. Kwas mlekowy normalizuje procesy złuszczania naskórka w sposób bardzo delikatny. Jest również związkiem nawilżającym.Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych, czyli wszelkiego rodzaju wyprysków i zaskórników, jest pomocny przy trądziku, 

Efekt: regulacja i stabilizacja poziomu wydzielania sebum, oczyszczanie kanałów łojowych, odblokowanie porów skóry.

 

 

Kwasy pirogronowe, azelainowe, salicylowe

Zabieg eksfoliujący z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym.Unikalne w skali światowej połączenie trzech aktywnych kwasów! Wielokierunkowe, szybkie i bardzo efektywne działanie zabiegu pozwala w krótkim czasie zaradzić wielu problemom skóry.

Zabieg jest przeznaczony do okresowej pielęgnacji skóry:

 • zniszczonej słońcem (fotostarzenie),
 • z przebarwieniami,
 • z trądzikiem pospolitym (również w fazie aktywnej) i bliznami potrądzikowymi,
 • łojotokowej z rozszerzonymi porami,
 • z nadmiernym rogowaceniem naskórka,
 • z widocznymi zaskórnikami,
 • o obniżonej jędrności i elastyczności,
 • z drobnymi zmarszczkami,
 • wymagającej głębokiej regeneracji.

 

Zabieg jest wyjątkowo bezpieczny oraz całkowicie bezbolesny. W przypadku skór wrażliwych jest również dobrze tolerowany, choć może wywołać delikatne mrowienie i pieczenie skóry.

 

zluszczanie kwas azelainowy

 

 

Efekty zabiegu:

Specjalistyczne badania aplikacyjne prowadzone

przez niezależne laboratorium badawcze

ITA-TEST potwierdzają wysoką skuteczność zabiegów.

 

 

 

Pozytywne aspekty kuracji:

 • delikatne, ale również skuteczne usunięcie nagromadzonych martwych komórek warstwy
 • rogowej naskórka,
 • silną redukcję zaskórników,
 • oczyszczenie i zwężenie rozszerzonych ujść
 • gruczołów łojowych,
 • rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry,
 • zmniejszenie szorstkości skóry i wygładzenie naskórka,
 • spłycenie drobnych zmarszczek,
 • poprawa ogólnego wyglądu skóry.

 

Polecamy wykonanie serii 4 - 6 zabiegów eksfoliacji w odstępach co 7-10 dni.

 

 • Zabieg wykonujemy wiosną i jesienią.
 • Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa zalecamy ochronę przeciwsłoneczną w trakcie i do 2 tygodni po zakończonej serii zabiegów eksfoliacji.

 

 • Decyzję o ilości oraz czasie trwania zabiegów zawsze podejmuje Kosmetyczka, indywidualnie dla każdej osoby, w oparciu o zebrany od klienta wywiad, jego wiek, wrażliwość i stan skóry oraz własne obserwacje reakcji skóry na kwasy, uwzględniając szybkość uzyskiwania oczekiwanych efektów.

 

Po zabiegu:

 • na dzień niezbędna jest fotoprotekcja.
 • Zalecamy stosować Krem ochronny z probiotykami SPF 25 (PX05).
 • bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka.
 • należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu.
 • makijaż można wykonać dopiero kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 h).
 • po zabiegu eksfoliacji wskazane jest intensywne nawilżanie skóry i stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej.