Mezoterapia

 CZYM JEST ZABIEG BB GLOW - Nowość 

Celem zabiegu jest rozjaśnienie i wygładzenie kolorytu skóry twarzy preparatami przeznaczonymi do bezpiecznych i intensywnych zabiegów wybielania oraz wygładzania koloru skóry. Wykonanie zabiegu zalecane jest osobom o ciemnych tonach skóry, również w celu zmniejszenia ilości piegów oraz do zakamuflowania przebarwień posłonecznych, melasmy, spowodowanych trądzikiem czy fotostarzeniem (plamy starcze).

BB Glow może być stosowany na skórę twarzy oraz np. na plamy starcze na dłoniach i całym ciele. Wprowadzenie w skórę preparatu wykonuje się przy użyciu urządzenia zakończonego specjalnym kartridżem z mikroigłami. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ używa się znieczulenia. Trzeba mieć na uwadze, że jego efektem jest delikatne rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry utrzymujące się od 6 do 12 miesięcy.

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA (DERMAPEN)

Skóra wraz z upływem lat traci swoją zdolność do regeneracji, staje się sucha, wiotka i cienka. Dla osób które chcą zatrzymać i odwrócić ten proces  DERMAPEN to doskonałe rozwiązanie stworzone z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się napiętą i piękną skórą jak najdłużej. 

Na czym polega zabieg?

DERMAPEN to nowość w zabiegach mezoterapii. Dzięki technologii 11, automatycznie pulsujących igieł, o średnicy 0,02 mm pozwala wprowadzić substancje na właściwą głębokość w skórze. Dzięki temu, że igły wykonują ruch pulsacyjny dyskomfort pacjenta podczas zabiegu jest minimalny.

W metodzie mikronakłuwania efekty  są oparte na dwóch najważniejszych procesach: pobudzeniu procesów odnowy skóry oraz absorpcji wprowadzonych jednocześnie aktywnych substancji.  Nakłucia igły, powodują reakcje zapalne, które aktywują fazę naprawczą. W efekcie dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. W rezultacie czego  linie i zmarszczki są wygładzone, poprawia się znacznie jakość naskórka i cementu międzykomórkowego, a  blizny – zmniejszone.

Precyzyjna głębokość iniekcji (w zakresie 0,5 mm - 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Efekty po zastosowaniu DERMAPEN

 • regeneracja skóry
 • blizny potrądzikowe zostają spłycone
 • redukcja rozstępów i blizn
 • zmniejszenie porów
 • zapobieganie łysieniu
 • spłycenie zmarszczek

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

DERMAPEN jest doskonały dla pacjentów, którzy cechują się obniżonym progiem wrażliwości na ból, oraz Ci którzy obawiają się zabiegów klasyczną metodą mezoterapii.

Częstotliwość zabiegów:

Zabieg z wykorzystaniem DERMAPENU daje najlepsze efekty przy wykonaniu serii zabiegów, w określonych przerwach.  Optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii: po pierwszym zabiegu następny za 2 tygodnie i kolejno 3-4 zabiegi co miesiąc.

 

24 mezoterapia z elektroporacjaExcell Derm Pro (Elektroporacja)

Logiczne rozwiązanie każdego problemu dotykającego skórę.

Skóra stanowi naturalną barierę uniemożliwiającą przenikanie obcych substancji do organizmu. Aby substancje naniesione na skórę mogły zostać przetransportowane do jej wnętrza, muszą pokonać warstwę rogową naskórka. Właśnie ten cel osiąga się przy pomocy urządzenia Excell Derm Pro.

Aparat ten stanowi alternatywę dla tradycyjnej mezoterapii, bez igieł, bez bólu i zapewnia wyjątkową skuteczność i niezawodność. Umożliwia wprowadzenie wybranego leku na głębokość wymaganą przez protokół danego zabiegu terapeutycznego. Nie ma żadnych działań ubocznych i może być wykorzystywany w różnych zabiegach terapeutycznych: odmładzaniu, regeneracji skóry, zmniejszeniu zmarszczek, leczeniu bólu, otyłości, zwiotczeń, cellulitu…

 

Jak działa system N.T.M.R.?

System N.T.M.R. emituje impulsy elektroniczne wykorzystując mechanizm wysokiej częstotliwości i niskiej intensywności. Powoduje to zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, umożliwiając łatwe i szybkie wprowadzanie substancji aktywnych bezpośrednio do komórek. N.T.M.R. to metoda transportu przez skórę dowolnych związków jonowych lub niejonowych o cząsteczkach dowolnej wielkości, rozpuszczalnych w wodzie lub w tłuszczach, przy pomocy kompleksu liposomowego.

N.T.M.R. jest to rewolucyjna technika zdolna do podniesienia siły wychwytywania przez komórki, jako że ułatwia przenikanie substancji przez błony komórkowe. Powoduje otwarcie dwóch kanałów w błonie komórkowej (kanałów białkowych) oraz porów w komórkach, które stają się tym samym bardziej podatne na przyjmowanie transportowanych związków. Używamy także kanałów wodnych, znanych pod nazwą akwaporyn 2, jako drogę transportu komórkowego. Zostały one odkryte przez lekarzy z USA, Petera Agree i Rodericka Mackinnona, którzy zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii w roku 2003.

23 mezoterapia elektroporacjaTechnika przenoszenia substancji przez otwory kanałów wodnych pod wpływem doprowadzonej fali elektromagnetycznej nosi nazwę N.T.M.R. Ta nowa koncepcja technologiczna pojawiła się zaledwie pięć lat temu, kiedy to dr Praunist odkrył zjawisko N.T.M.R. Skrót ten odnosi się do przejściowej inwersji potencjału spoczynkowego błony komórkowej pod wpływem emisji fali elektromagnetycznej (EMW) o specjalnej charakterystyce.

 

Dzięki systemowi elektorporacyjnemu Excell Derm Pro – N.T.M.R. substancje przenikają przez skórę:

 • Drogą transepidermalną (przez naskórek): substancja przenika przez skórę pokonując barierę warstwy zrogowaciałej.
 • Drogą jednostek włosowo - łojowych: wchłanianie odbywa się za pośrednictwem komórek nabłonkowych gruczołów łojowych. Droga ta wykorzystywana jest w odniesieniu do produktów hydrolipidowych i lipidowych.
 • Drogą potową: na poziomie komórkowym gruczołów potowych. Z drogi tej korzystająsubstancje jonowe.

 

Wskazania do zabiegów aparatem ExellDerm Pro:

 • wygładzenie skóry
 • zabiegi w obrębie twarzy – regeneracja, odżywienie, nawilżenie
 • spłycenie zmarszczek
 • otyłość
 • cellulit
 • wiotka skóra
 • rozstępy
 • łysienie

 

Przeciwwskazania:

 • pacjenci z rozrusznikiem serca
 • kobiety w ciąży
 • nasilone zmiany trądzikowe
 • padaczka