Depilacja laserowa Lightsheer

Lightsheer to medyczno-kosmetyczny laser diodowy, stworzony z myślą o pacjentach borykających się z rozmaitymi schorzeniami, związanymi z zaburzeniami wzrostu włosów (np. hirsutyzm, etc.); dla osób cierpiących z powodu nieestetycznego wyglądu skóry po goleniu włosów maszynką oraz dla wszystkich, którzy pragną raz na zawsze pozbyć się konieczności regularnego usuwania zbędnego owłosienia.

 

Jakość Lightsheer potwierdzają liczne certyfikaty, przyznane przez FDA (amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków) oraz certyfikaty europejskie, między innymi ISO 9001. W roku 2011 podczas Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco, laser Lightsheer uznano za najlepsze i najbezpieczniejsze urządzenie do depilacji laserowej.

Obok szeregu działań leczniczych, jest urządzeniem, umożliwiającym trwałe usuwanie zbędnego owłosienia – praktycznie na wszystkich częściach ciała pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, jest jedynym takim urządzeniem na rynku. Działanie

Lightsheer bezpowrotnie eliminuje konieczność regularnego używania maszynek, golarek, wosków, depilatorów, czy też stosowania metod chemicznych, zapewniając pacjentom komfort i wygodę.

Skoncentrowany strumień światła lasera Lightsheer niszczy komórkę, odżywiającą włos. Prowadzi to do nieodwracalnego uszkodzenia cebulki, która już nie odrasta. W przypadku metod depilacji woskiem, golarką elektryczną lub innymi urządzeniami do depilacji – usuwane są tylko cebulki, a włosy po stosunkowo krótkim czasie odrastają.

 

Kluczowe dla skuteczności depilacji są fazy wzrostu włosów. Pełen cykl to trzy, następujące kolejno po sobie fazy – anagen (faza aktywnego wzrostu), katagen (faza przejściowa) oraz telogen (faza spoczynku). Laser jest w stanie eliminować tylko owłosienie, znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Oznacza to, że w celu osiągnięcia pełnej skuteczności usunięcia wszystkich włosów, konieczne jest powtarzanie zabiegu – niszcząc w czasie kolejnych sesji te włosy, które znajdowały się w fazach katagenu oraz telogenu. Jednorazowo w fazie aktywnego wzrostu znajduje się około 30% włosów – zabieg należy więc wykonać minimalnie trzy- krotnie.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas zabiegu, urządzenie wyposażone jest w Chill Tip – system chłodzący, który obok ochrony przez poparzeniem skóry, gwarantuje również znaczne zmniejszenie bolesności zabiegu.

 

Zalety depilacji laserowej

Trwałość

O ile nie występują zaburzenia hormonalne lub choroby, powodujące nadmierny wzrost włosów, depilacja Lightsheer jest trwała i pozwala usunąć trwale zbędne owłosienie. Oznacza to nieocenioną wygodę, brak konieczności stosowania problematycznych, inwazyjnych metod depilacji i zawsze gładką skórę.

Skuteczność

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, Lightsheer przy odpowiednio dobranej liczbie zabiegów, eliminuje owłosienie w pełni skutecznie – usuwa praktycznie wszystkie ciemne i widoczne włosy, pozostawiając niewielki procent ciemnych włosów oraz wszystkie jasne i jasny meszek. Im włosy są ciemniejsze, a skóra jaśniejsza, tym mniejsza liczba zabiegów jest wystarczająca do osiągnięcia pożądanego efektu


Brak podrażnień

Lightsheer oznacza gładką skórę bez podrażnień; metoda depilacji laserowej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, cierpiących z powodu uszkodzeń naskórka przy innych metodach usuwania włosów, borykających się z wrastającymi włosami, zapaleniami mieszków włosowych, etc.


Delikatność i bezpieczeństwo

Laser Lightsheer to znacznie łagodniejsza, nie powodująca tak dużych podrażnień i w pełni bezpieczna dla zdrowia metoda depilacji. Zabieg nie jest inwazyjny – odczucie dyskomfortu i bólu jest bez porównania mniejsze, niż w przypadku innych metod depilacyjnych.

 

 

Wyjątkowość zabiegu 

Na zawsze gładka skóra. Nowatorskie rozwiązania technologiczne sprawiają, że Lightsheer jest jedynym tego typu laserem na rynku. Jego skuteczność jest bez porównania większa, niż w przypadku zabiegów innymi urządzeniami. W odróżnieniu od nich, Lightsheer pozwala na trwałe wyeliminowanie owłosienia bez konieczności powtarzania zabiegów po latach.

Działanie celowane – bez uszkodzeń skóry. Wiele urządzeń obok usuwania włosów, nagrzewa tkankę w ich okolicy, powodując oparzenia i znaczące uszkodzenia skóry. Fale lasera Lightsheer działają bezpośrednio na barwnik w cebulce włosa i skórze – gwarantuje to ogromną skuteczność, ale także zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia możliwie minimalne szkody na skórze wokół włosa.

Chill Tip – komfortowo i niemal bezboleśnie. Choć nie istnieje zupełnie bezbolesna metoda depilacji, Lightsheer zaprojektowany został z myślą o maksymalizacji komfortu pacjenta. Końcówka chłodząca znacząco minimalizuje ból i dyskomfort, sprawiając, że zabieg jest znacznie przyjemniejszy od wykonywanych innymi urządzeniami depilującymi.

 

Jak się przygotować?

Przez okres 4-6 tygodni unikaj opalania części ciała poddawanej depilacji

Przez okres ok. 4-6 tygodni przed zabiegiem nie wyrywaj włosów z depilowanej okolicy (wosk, pęseta, depilator). Jeśli stosujesz krem depilacyjny, odstaw go na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem.

Przez okres 4 tygodni nie stosuj w planowanym miejscu depilacji kremów i maści, zawierających witaminę A, C, retinoidy oraz kwasy.

Przez okres 7 dni przed zabiegiem odstaw preparaty i kosmetyki o działaniu złuszczającym.

Przez okres 7 dni przed depilacją odstaw leki światłouczulające oraz niektóre zioła – nagietek,dziurawiec (np. herbata Figura).

 

Przed zabiegiem

Kilka dni przed zabiegiem staraj się pić przynajmniej 1L wody dziennie – skóra będzie bardziej nawodniona.

Stosuj kremy nawilżające, aby skóra w miejscu depilacji nie była sucha, ale odstaw je na 24h przed depilacją (w przypadku depilacji pach, zrezygnuj również z antyperspirantu).

Dzień przed zabiegiem zgol włosy w miejscu planowanej depilacji zwykłą maszynką – pozostaw kilka włosów, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich barwę  oraz grubość i dobrać odpowiednie parametry.

Na planowany zabieg ubierz się w wygodną, w miarę luźną odzież – tak, aby nie podrażniać skóry po depilacji.

W miejscach intymnych i u osób bardziej wrażliwych, zalecamy zastosowanie maści znieczulającej Emla. 

Postępowanie po zabiegu

Naturalnym objawem po depilacji jest okresowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry. Objaw ustępuje już po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym okresie skóra wymaga specjalnego - delikatnego traktowania:

Stosuj bezmydłowy żel, tonik (bezalkoholowy), czy delikatne mleczko, a jeśli możesz, oczyszczaj skórę czystą wodą;

W dniu depilacji nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach);

na podrażnione miejsca możesz użyć zasypki lub kremu Alantan Plus, Bepanthen lub Dermopanthen;

Osuszaj podrażnioną skórę delikatnie – nie pocieraj jej mocno ręcznikiem, stosuj delikatną tkaninę;

Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);

Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.

 

Przeciwskazania do zabiegu

Ciąża

Leki, zioła światło uczulające – wykonanie zabiegu jest możliwe po 7 dniach od ich odstawienia

Choroby nowotworowe

Bielactwo, łuszczyca, rybia łuska – przeciwwskazania względne

Infekcje skóry w depilowanym miejscu – bakteryjne, wirusowe, grzybiczne – wykonanie zabiegu jest możliwe po ich wyleczeniu.

Opalenizna po opalaniu na słońcu oraz na solarium – zabieg można wykonać po 4-6 tygodniach od ustąpienia opalenizny.

Opalenizna po zastosowaniu samoopalaczy i kremów brązujących – zabieg można wykonać po 1-2 tygodniach od ustąpienia opalenizny.

Kosmetyczne zabiegi oczyszczania skóry twarzy w miejscu zabiegu wykonywać można do 7 dni przed depilacją lub dopiero po 14 dniach od jej zakończenia.

Jeśli posiadasz rozrusznik serca lub dolegliwości kardiologiczne, zadbaj o zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do zabiegu.

Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;

nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);

Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.