Masaż

Masaż… jest jedną z metod fizykoterapii. Działa bezpośrednio na ciało człowieka za pomocą specjalnych urządzeń lub dłoni, polegające na pobudzeniu organizmu do samoleczenia i regeneracji.

Korzystne działanie masażu… masaż ciała ma bardzo dobroczynny wpływ na cały organizm, sprzyja lepszej sprawności i urodzie. Poprawia się wygląd skóry, staje się ona jędrna i gładka. Masaż powoduje, że produkty przemiany materii zostają usunięte, cellulit zniwelowany, ponadto skóra jest dotleniona i lepiej odżywiona. Masaż ciała ma niezmiernie pozytywny wpływ na psychikę. Działa odprężająco, uspokajająco, likwiduje nagromadzone napięcie i stres. Poprawa sprawności, zapobiega kontuzjom i przeciążeniom, lepsze dotlenienie i odżywienie stawów oraz mięśni, a także właściwości regeneracyjne po wysiłku.

Masaż klasyczny… najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Techniki masażu klasycznego… W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Drenaż limfatyczny… jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne, a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy.

 


Zalety masażu są nieocenione, dlatego zachęcam do korzystania
z jego pozytywnego wpływu na zdrowie i urodę.